ראשי > Uncategorized, גירושין, גישור > ביטול הסכם אחרי שסיפר לאישתו "סיפורים" שהיה במוסד…

ביטול הסכם אחרי שסיפר לאישתו "סיפורים" שהיה במוסד…


ביום 4.11.13 ניתן פ"ד בבימ"ש לענייני משפחה במחוז תל- אביב ע"י כבוד השופטת טובה סיוון שביטל הסכם גירושין שנחתם ואושר בבימ"ש.

לא קל לבטל הסכם, אך השופטת קבעה שמדובר במקרה כה חריג, שבו האיש הטעה את אשתו ולכן ההסכם צריך להתבטל . מסקרן? הסיפור הוא כזה:
מדובר בזוג שהיה נשוי 18 שנה ולהם 3 בנות. הגירושין היו בצורה חברית, ולאחר הסכם שהגיעו אליו באמצעות גישור. ההסכם אגב, נתן לבעל עדיפות בחברות שבבעלותו והאשה קיבלה רק 15% . הסיבה הייתה, מתוך שהאשה האמינה לבעלה שזה כדאי יותר כך, וגם כדי לשמור על הקשר הטוב והרוח החברית ביניהם. רק שהבעל שכח לציין, שמזה שנים הוא מנהל מערכת יחסים עם אשה אחרת, ממנה יש לו 3 ילדים !!

מה שהוא כן סיפר לאשתו היה, שהוא עובד ב"מוסד, דבר שלא היה ולא נברא.

כשנודע לאשה על כך, למעלה משנה אחרי שנחתם ההסכם, פנתה האשה לבימ"ש בדרישה לבטל ההסכם. בימ"ש קיבל את טענתה, וקבע שהבעל הטעה את האשה, אשר חתמה על ההסכם תחת מצג השווא שהציג הבעל כלפיה.

האשה ניהלה את המו"מ להסכם בהליךגישור מתוך אמונה, שבעלה הוא אדם מסוים : איש משפחה, בן-זוג ואדם  ערכי אשר מתנדב במסגרת יחידה חשאית לטובת ביטחון מדינת ישראל.

לכן גם עשתה האשה ויתורים ופשרות והסכימה לקבל פחות ממחצית הרכוש המשותף.

השופטת סיוון השתכנעה, שאילו היתה האשה מודעת לנעשה באמת, לשקרים במשך שנים על פעילות הבעל ב"יחידה" וכן על קיומה של אשה נוספת ו – 3 ילדים ממנה, היתה נוהגת אחרת ותובעת את זכויותיה במלואן.

לכן, יש קשר סיבתי בין מציג השווא מצד הבעל ולבין ההסכם כפי שהוא, עם הויתורים שעשתה האשה.

אך בימ"ש לא הסתפק בביטול החלק בהסכם המתייחס לחברות, (המשמעות שהאשה תקבל 50% מהחברות ולא רק 15%), אלא – קיבל את טענת האשה כי מגיע לה פיצוי בנזיקין בגלל עוולת התרמית.

נבימ"ש קבע כי העובדה, שהבעל הציג מצג שווא כלפי האשה, היה על מנת להטעותה ולהסתיר ממנה את חייו הכפולים. והאשה, מתוך שסמכה על הבעל ומתוך אמון רב חתמה על ההסכם ובכך נגרם לה נזק. הנזק הכללי, כלומר הסבל שנגרם לאשה,הוערך ע"י בימ"ש ב – 200,000 ש"ח. (וחוץ מזה, נפסקו לאשה גם 50,000 ₪  כהוצאות משפט).

המסקנה היא, שהליך גישור אינו נועד כדי להסתיר את האמת האחד מהשני, תוך אחיזה ב"רוח הטובה והחברית". בסופו של דבר, האמת יוצאת לאור.

והערה, בהסכם ניתן להתייחס למצבים בהם צד אחד לא מגלה את כל האמת. למשל, להכניס סעיף להסכם, שאם מתגלה רכוש שהיה צריך להצהיר עליו והוסתר ע"י אחד הצדדים, אז הצד השני יקבל לא רק 50% ברכוש אלא יותר, (ולפעמים הכל), זאת על מנת לתמרץ כל אחד מבני הזוג להצהיר על כל הרכוש.

*********************

מודעות פרסומת
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: