ראשי > Uncategorized, גירושין, גישור > כספי פיצויים – האם הם מתחלקים בין בני זוג בעת פרידה ?

כספי פיצויים – האם הם מתחלקים בין בני זוג בעת פרידה ?


פעמים רבות עולה השאלה בעת חלוקת הכספים והזכויות:
האם כספים שמקבל אחד מבני הזוג כפיצוי ממקום עבודה, בביטוח לאומי או מחברת הביטוח צריכים  להתחלק בין שני בני הזוג בעת פרידה?
ככלל, כל הכספים הם משותפים, ומתחלקים שווה בשווה בין בני הזוג בעת פרידה. אך יש לכך חריג. סעיף 5(א)(2) לחוק יחסי ממון קובע, שפיצוי כספי בגין כאב וסבל הם אישיים ומי שקיבלם – הם שלו בלבד.
בפסיקה,  מפרשים השופטים את המוטיב "כאב וסבל" לא רק באופן המשפטי כמקובל בדיני הנזיקין, אלא באופן האנושי –  כאשר אדם  נאנק מכאבים, הפיצוי הכספי משקף אות הסבל האישי – אינו מתחלק.
כלומר – יש לבדוק על מה שולם הפיצוי. אם הפיצוי שולם בגין ועקב אובדן עבודה, (או עזרה לזולת), אז הכסף מהווה תחליף לעבודה ולכן הוא משותף. אך אם נשמע ונראה סבל אישי ממשי של מי מבני הזוג – הכסף יישאר אצלו, להקלה על הכאב.

מודעות פרסומת
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: