ראשי > Uncategorized, גירושין, גישור > ידועים בציבור או שותפים לדירה ?

ידועים בציבור או שותפים לדירה ?


ב – 27.2.12 ניתן פ"ד ע"י ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע, בעניינה של אישה, אשר המוסד לביטוח לאומי הפסיק את התוספת להשלמת הכנסה בקצבת הזקנה שלה, בטענה שהיא מגוררת עם הידוע בציבור שלה.
מדובר היה בשני אנשים מבוגרים, שאומנם גרו יחדיו באותה הדירה, אך בית המשפט נכנס לפרטי-פרטים כדי לבדוק מה עומד מאחורי הביטוי הסתמי: "מתגוררים יחד".
הסתבר, כי השניים אמנם מתגוררים באותה דירה, אולם קיימת הפרדה מוחלטת בין חפצי האישה לבין חפצי השותף לדירה. כל אחד מהם גר בחדר נפרד, ובחדרו שלו מחזיק את בגדיו וחפציו האישיים.  לכל אחד מהשניים טלוויזיה נפרדת, במטבח קיימים שני מקררים כל אחד ומקררו הוא. לכל אחד מהשניים כלי מטבח נפרדים, (אפילו שולחן אוכל נפרד), כל אחד רוכש בעצמו את המצרכים להם הוא זקוק, ומשתמש במצרכיו בלבד לשם הכנת ארוחות .
לאשה – מכונת כביסה משלה (העוזרת מכבסת, מכינה את הארוחות, ועורכת את הקניות עבור האישה).  ואילו הגבר- עושה בעצמו את הקניות הדרושות לו, ומכין לעצמו את ארוחותיו ובכלל, הוא מגיע לדירה מאוחר מאוד בעיקר כדי ללון, וזאת מאחר ויש לו תחביבים רבים משלו מחוץ לבית, כמו שחמט.
כלומר, הבדיקה הקפדנית העלתה, שישנה הפרדה מוחלטת בין כל פריטי הרכוש והאביזרים של השניים, ואין הם עושים שימוש משותף באביזר כזה או אחר.
יצוין כי לכל אחד מהשניים חדר משלו, כמפורט לעיל, וחדר זה מהווה עבורו למעשה את מתחם המגורים הפרטי שלו. לכל חדר יש מנעול ומפתח, וכל אחד מהשניים מחזיק במפתח לחדרו שלו.
השניים גם משלמים דמי שכירות בנפרד, כל אחד מהם משלם את הסכום ישירות לבעל הדירה, וזאת לאחר שכל אחד מהם חתם על חוזה שכירות נפרד. להוכחת האמור לעיל, הוצגו חוזי השכירות הנפרדים וספחים של פנקסי שיקים.
כל אחד מהשניים משלם מחצי מחשבונות הבית, לרבות חשמל ומים.
לכל אחד מהשניים חשבון מבנק משלו, וכל אחד מהם מכלכל  עצמאית את ענייניו הכספיים, מבלי שמתקיים כל שיתוף כספי ביניהם. כל אחד והכנסותיו הוא, וכל אחד והוצאותיו הוא.
מקרה זה הינו ייחודי במיוחד לאור ההפרדה הטוטאלית. ואכן נפסק כי השניים אינם ידועים בציבור, אלא שותפים לדירה בלבד, אשר העדיפו לשכור דירה במשותף מאחר וראו כי אין הם מפריעים זה לזה, וכי כל אחד מהם מאפשר לאחר לחיות את חייו כרצונו.  היינו, כל אחד מהשניים הבין כי מצא שותף נוח לדירה.
החשוב בפ"ד זה (שכאמור לא יצא מבימ"ש למשפחה אלא בבי"ד לעבודה),
שאנו רואים פעם נוספת, שלעניין ידועים בציבור, הדבר הקובע  הוא מהות היחסים ולא הכותרת שלהם. ובגלל שלכל זוג יש הסדר חיים מיוחד לו – כדאי לבדוק היטב ולהתייעץ – האם כשגרים יחד או משתתפים יחד בפעילות משותפת כלשהי  – הדבר יחשב כידועים בציבור. ומי שיקבע זאת עבורכם הוא בית המשפט, בדיעבד.
(לגבי הזכויות הנרחבות  והחובות המרובים של ידועים בציבור וההשלכות בתחום מזונות, רכוש וירושה – תוכלו לפנות למאמר שכתבתי בעניין).

  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: