ראשי > Uncategorized > נכסי קריירה, זכויות סוציאליות וחלוקתם בין בני זוג בעת פרידה- פסק דין השופטת גאולה לוין

נכסי קריירה, זכויות סוציאליות וחלוקתם בין בני זוג בעת פרידה- פסק דין השופטת גאולה לוין


כל הזכויות הסוציאליות שצברה האישה במשך שנות נישואיה, יישארו בידיה והבעל לא זכאי לקבל מהן שקל ! כך קבע פסק דין של בית משפט למשפחה בבאר שבע ב- 30 מאי 2011. פסק הדין הסתמך על סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג, המאפשר לבית משפט שיקול דעת בחלוקת הרכוש בין בני זוג. בהפעילו את שיקול הדעת, יכול בית המשפט להתחשב במכלול נסיבות הנוגעות לחיים של בני הזוג.

בני הזוג במקרה המדובר נישאו בשנת 1986 ונולדו להם ילדים משותפים. בפועל, הטיפול בילדים וגידולם נעשה על ידי האישה.  הבעל לא קיים את חובותיו כהורה לילדיו. נטל כלכלת הבית ותחזוקתו נפל אף הוא על כתפי האישה.  הבעל, ניסה להתחמק מתשלומי המזונות. בתחילה על ידי הצגת מצג של השתכרות נמוכה, (ולפיכך נפסקו מזונות נמוכים) ובהמשך, אף התחמק מלשלם מזונות בכלל. האישה נאלצה לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לגביית המזונות. אם לא די בכך, שילמה האישה את כל החובות שנוצרו בתקופת החיים המשותפים עם בעלה.

הבעל לא יקבל חלק בזכויות הסוציאליות

לאור כל אלה, החליט בית המשפט, השופטת גאולה לוין,  שמתקיימות אותן נסיבות מיוחדות שמאפשרות למנוע מהבעל לקבל חלק מהזכויות הסוציאליות שנצברו לאישה. באשר לנכסי הקריירה, גם כאן קבע בית המשפט שהבעל לא יוכל לקבל דבר מנכסי הקריירה של האישה. הטעם העיקרי הוא: הבעל לא תרם לפיתוחם או השבחתם של נכסי הקריירה של אשתו, או לשיפור כושר ההשתכרות שלה. הוא לא תרם מבחינה כספית ואף לא מבחינת זמן (לדוגמא – מימון לימודיה). הבעל לא הצליח להוכיח באותו מקרה כי הקדיש את חייו למשפחה או נטל על עצמו את עבודות בית וטיפול בילדים, כל שכן, ויתר על קריירה משל עצמו, או מימן את לימודיה של אשתו.

מסקנה

שיתוף בזכויות, נכסים וכספים אינו אוטומטי. צד שניתק עצמו ממחויבויותיו המשפחתיות אינו יכול להופיע בעת פרידה ולדרוש "חצי" מעצם היותו בן הזוג לנישואין.

לקבלת סיוע מהדרה מטר בהקדם השאר פרטים כעת


:קטגוריותUncategorized

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: