ראשי > Uncategorized > חשבתם שהסכם הגירושין שלכם סגור הרמטית?

חשבתם שהסכם הגירושין שלכם סגור הרמטית?


מסתבר שלא. הילדים, שתמיד הנחתם שהם אינם צד (כמה קל להניח זאת) יכולים להגיש תביעה עצמאית. בית משפט למשפחה פסק לאחרונה כי עקרונות כללים של שמירה על זכויות קטינים והבטחת זכות הגישה לערכאות  פותחים את הדלת בפני ילדים. זכות הגישה לערכאות הינה כידוע זכות חוקתית.

ילדים אשר הוריהם חתמו ואישרו הסכם גירושין בבית משפט, יכולים להגיש תביעה עצמאית מטעמם כנגד הורה, להגדלת מזונות. נקבע כי, הילדים  אינם צד להסכם בין הוריהם, ולכן סכום המזונות לא מחייב את הילדים עצמם. בקביעה זו טמונה קביעה נוספת לפיה החסמים על הגשת תביעה למזונות, אשר הופיעו בהסכם בין ההורים, אף הם אינם מחייבים את הילדים.

אם כך, איך בכל זאת יוצרים וודאות בעת בניית הסכם גירושין וחתימתו מבלי לחשוש מתביעה עתידית. בייחוד לאור כך שבפסק דין זה וקודמיו הבהירו השופטים את עמדתם לפיה פלפול משפטי, תנאים, סנקציות או כל אקרובטיקה מילולית בהסכם גרושין לא תועיל!

התשובה אם כך היא מחוץ למערכת המשפט. בני הזוג צריכים לערוך הסכם מפורט, שקול ואחראי שישכלל לא רק את טובת בני הזוג אלא, גם את טובת כל אחד מהילדים בנפרד. הצרכים האמיתיים של כל ילד, תחביבים מיוחדים(עיסוק באומנות, ספורט וכו'). האם הילד חברותי, שוהה הרבה בבית , האם צריך עזרה בלימודים, מה הקשר עם האחים שלו ועוד ועוד. הסכם טוב יידרש להתייחס לכלל הנתונים כמו: מקום עבודה של כל הורה, המרחק מהבית, שעות העבודה. צפי התקדמות או הפסקת עבודה, התמיכה החיצונית שיש לכל הורה (עזרה מבני משפחה הגרים בסמוך בגידול הילדים, ירושות עתידיות) ונתונים נוספים ורבים שכולם יחד יאפשרו לכל אחד מההורים לחתום בסופו של דבר על הסכם. הסכם שהוא מאמין שמשקף את הצדק ובעיקר, מאפשר לכל צד לעמוד בו בכבוד תוך כיבוד צרכי הילדים.

המלאכה אינה פשוטה והיא מצריכה מיומנות גבוהה של מגשר במיוחד ככשהזוג העומד בפני גירושין נושא מטענים רגשיים (האם יש כאלו שלא).  עם זאת, כשההסכם שכזה נוצר, הסכם  "בעבודת יד" ולא הסכם גנרי, הסכם המותאם למשפחה הספציפית , הסיכוי לתביעות עתידיות שואף לאפס.

לעריכת הסכם גירושים מתחשב, חכם העומד במבחן הזמן פנה/י כעת להדרה מטר

:קטגוריותUncategorized
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: